Przejdź do treści

Dotacje do montażu pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej prowadzony jest nabór wniosków o dotacje do montażu m. in. pompy ciepła.

Dofinansowania do montażu pompy ciepła można uzyskać w ramach miejskiego Programu Ograniczania Niskiej Emisji.Co podlega dofinansowaniu

Dofinansowanie jest przeznaczone do wymiany w budynku mieszkalnym starego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpieniu go m. in. przez pompę ciepła.

Zobacz poradnik, jak dobrze wybrać pompę ciepła, jakie są rodzaje pomp, jaki generują hałas, gdzie najlepiej zamontować i wiele więcej.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie

Wnioski o dotacje do montażu pomp ciepła mogą składać osoby fizyczne: właściciele, współwłaściciele lub użytkownicy budynków mieszkalnych oddanych do użytku co najmniej 5 lat przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.

Dofinansowanie nie dotyczy budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza za wyjątkiem budynków, w których nie więcej niż 20% powierzchni przeznaczono na działalność gospodarczą.

Wysokość dofinansowania

Wysokość dotacji wynosi 100% wartości inwestycji, nie więcej niż 4 tys. zł.

Koszty kwalifikowane

Dotacja może być udzielona wyłącznie na finansowanie kosztów zakupu i montażu nowych urządzeń.

Kiedy można składać wnioski

Wnioski o dotacje do zakupu i montażu pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej można składać do 30 września 2024 r. O kolejności rozpatrywania wniosków decyduje data wpływu do urzędu miejskiego.


Może Cię zainteresować