Przejdź do treści

Dotacje do wymiany pieców na pompy ciepła w Gryfowie Śląskim

W gminie Gryfów Śląski prowadzony jest nabór wniosków o dotacje do zmiany systemu ogrzewania na ekologiczne.

W ramach programu można uzyskać dotację m. in. do montażu pompy ciepła. Dotacje udzielane są w ramach programu “Ciepłe mieszkanie”.Co podlega dofinansowaniu

Dofinansowaniu podlegać będzie m. in. zakup i montaż pompy ciepła przeznaczonej na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest trwała likwidacja dotychczasowego źródła ogrzewania.

Zobacz poradnik, jak wybrać pompę ciepła – jakie są rodzaje pomp, jaki generują hałas, gdzie najlepiej zamontować i wiele więcej.

Kto może się ubiegać o dofinansowanie

O dotację do wymiany starego pieca na pompę ciepła mogą ubiegać się właściciele mieszkania w budynku wielorodzinnym, znajdującego się na terenie gminy Gryfów Śląski. Program adresowany jest do osób, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych bez centralnego ogrzewania i korzystają z indywidualnego źródła ciepła na paliwa stałe.

Wysokość dofinansowania

Wysokość dotacji jest uzależniona od dochodów właściciela mieszkania i wynosi od 15 tys. zł do 37,5 tys. zł. Dotacja może być przyznana na poziomie 30%, 60% lub 90% poniesionych kosztów.

Dochody właściciela lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym, który składa wniosek o dotacje w ramach programu Ciepłe Mieszkanie, nie mogą przekraczać 120 tys. zł rocznie.

Koszty kwalifikowane

Koszty nie mogą zostać poniesione przed podpisaniem umowy dotacyjnej.

Kiedy można składać wnioski

Wnioski o dotacje do zakupu i montażu pomp ciepła w Gryfowie Śląskim można składać do 31 sierpnia 2025 r. Budżet programu wynosi 4.050.000 zł.


Może Cię zainteresować