Przejdź do treści

O nas

Cel

Celem portalu jest edukacja osób zainteresowanych fotowoltaiką oraz systemami magazynowania energii. Portal ma służyć pomocą w podejmowaniu decyzji zakupowych, poprzez dostarczanie niezbędnych informacji na temat instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

Akademia Fotowoltaiki powstała z myślą o zarówno prosumentach jak i instalatorach, w określeniu najbardziej dla nich odpowiednich paneli fotowoltaicznych, falowników oraz systemów magazynowania energii. Jako profesjonaliści pracujący w branży OZE, korzystamy przede wszystkim z własnych doświadczeń, jak i specjalistycznych poradników branżowych na całym świecie.

Kto tworzy portal?

Założyciel portalu, Ryszard Jesionowski, zaczynał pracę w fotowoltaice w 2015 roku, gdy była ona jeszcze bardzo mało znana w Polsce. Pracując jako instalator fotowoltaiki, uzyskał w 2015 r. jako jeden z pierwszych, certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii wystawiony przez Urząd Dozoru Technicznego.

Później wykonywał funkcję projektanta instalacji fotowoltaicznych, oraz sprzedawcy fotowoltaiki. Dzięki temu uzyskał wiedzę praktyczną dotyczącą funkcjonowania instalacji fotowoltaicznych.

Dużym ułatwieniem w zbieraniu informacji do portalu na temat odnawialnych źródeł energii jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego. Dodatkowo, komunikuje się w języku hiszpańskim oraz chińskim.

Akademia Fotowoltaiki zlokalizowana jest w Trójmieście, gdzie, pomimo iż na północy, są znakomite warunki do korzystania z fotowoltaiki.

W jaki sposób Akademia Fotowoltaiki zarabia na siebie?

Zarabiamy rozliczając się z instalatorami (których, sprawdzamy dokładnie przed przystąpieniem do współpracy) za przesyłane im zapytania od osób, które wypełnią formularz “Porównaj oferty”. Jedno zapytanie przesyłamy do maksymalnie trzech instalatorów, którzy następnie konkurują między sobą.

Taki charakter portalu – gdzie kilku instalatorów oferuje konkurencyjne oferty dla jednego klienta – oznacza, iż instalatorzy muszą dostarczać bardzo dobrej jakości produkty, świetny serwis oraz być konkurencyjnymi, aby zdobyć umowę.

Może się zdarzyć, iż jesteśmy w stanie wysłać mniej niż trzy oferty, ponieważ nie mamy dostatecznej ilości instalatorów spełniających odpowiednie kryteria. Z drugiej strony, staramy się skrupulatnie sprawdzać instalatorów, z którymi współpracujemy, i nie wysyłamy zapytań, do każdego instalatora, który jest zarejestrowany w systemie, a jedynie do tych, którzy spełnili nasze kryteria.