Fotowoltaika
Instalacja fotowoltaiczna – wszystko co najważniejsze
2025-05-25
13 min
W gminie Bytom można będzie składać wnioski o uzyskanie dofinansowania do montażu instalacji OZE w ramach naboru uzupełniającego. Dotacje będą możliwe do uzyskania w ramach projektu „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Bytom”, realizowanego w ramach programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021 – 2027.
Zobacz, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna do Twojego domu
Dofinansowanie będzie można uzyskać do montażu:
O dotacje mogą się ubiegać mieszkańcy miasta gminy Bytom, którzy posiadają tytuł prawny do nieruchomości położonej na terenie gminy. Wnioskodawcy nie mogą zalegać z płatnościami na rzecz miasta.
Maksymalna wysokość dotacji wynosi 85%, nie więcej niż:
Koszty kwalifikowane to koszty zakupu nowych urządzeń OZE oraz podzespoły i elementy potrzebne do montażu instalacji OZE.
Wnioski można będzie składać od 3 czerwca do 18 czerwca 2025 r. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji będą musiały wykonać na własny koszt inspekcję techniczną budynku.
Zobacz, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna do Twojego domu
W Bytomiu, instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW wytworzy rocznie średnio 10.724 kWh w ciągu roku:
Instalacja skierowana na południe (idealny kierunek do 4 stopnie na wschód od południa), w której panele fotowoltaiczne zamontowane są pod kątem 390, wytworzy rocznie ok. 10.724 kWh, a dziennie średnio 29 kWh.
W grudniu jest najmniejsza produkcja 364 kWh, a największa w lipcu 1.288 kWh.