Przejdź do treści

W jaki sposób Akademia Fotowoltaiki zarabia pieniądze?

Czy zapłacę więcej za moją instalację fotowoltaiczną lub inną instalację OZE?

Ryszard Jesionowski:

W jaki sposób Akademia Fotowoltaiki zarabia pieniądze?

Akademia Fotowoltaiki zarabia pieniądze, pobierając opłaty od firm należących sieci Akademii Fotowoltaiki (które zostały sprawdzone przeze mnie osobiście) za polecanie ich osobom odwiedzającym stronę Akademii Fotowoltaiki, takim jak Ty.

Kiedy przesyłasz swoje dane za pośrednictwem naszego formularza zapytania o wycenę, Ty – jako potencjalny klient na fotowoltaikę, lub inne OZE – otrzymujesz ofertę za darmo, ale firmy instalatorskie w sieci płacą nam niewielką opłatę, jeśli wyślemy im Twoje zapytanie o wycenę. Otrzymujemy zapłatę jedynie wówczas, gdy zdecydujesz się na zakup instalacji od nich. W ten sposób pozostajemy niezależni.

Instalatorzy OZE, których przyjmujemy do naszej sieci firm otrzymujących zapytania:
– nie płacą nam opłaty członkowskiej,
– nie muszą zobowiązywać się do minimalnych zakupów liczby zapytań,
– nie płacą nam prowizji od sprzedaży.

Po prostu płacą nam niewielką opłatę za otrzymanie kontaktu do potencjalnego klienta na instalację fotowoltaiczną lub inne OZE. To wszystko.

Czy płacisz więcej korzystając z usług instalatora poleconego przez Akademię Fotowoltaiki?

Jedyny dodatkowy koszt dla instalatora, który wysyła ofertę na instalację fotowoltaiczną lub inne OZE za pośrednictwem Akademii Fotowoltaiki to niewielka, stała opłata. Jest to bardzo korzystne w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, takimi jak reklama w prasie, reklama Google itp.

Należy jednak pamiętać, że Akademia Fotowoltaiki nie ma być miejscem, w którym można znaleźć najtańszy system fotowoltaiczny na rynku. Wiemy, że najtańsze systemy na rynku to w ostatecznym rachunku często najdroższe systemy, gdyż ulegają awariom, których usunięcie bywa długotrwałym procesem. Akademia Fotowoltaiki to miejsce, w którym można znaleźć świetnych instalatorów, którzy zainstalują wysokiej jakości system w konkurencyjnej cenie.

Charakter naszej usługi – oferty od wielu instalatorów dostarczających konkurencyjne wyceny dla jednego klienta – oznacza, że instalatorzy muszą zapewnić bardzo dobry sprzęt, doskonałą obsługę i być konkurencyjni cenowo, aby wygrać Twoją instalację.

Pozyskiwanie nowych klientów to dla instalatorów wydatki. Akademia Fotowoltaiki to tani sposób na rozwój dla dobrych instalatorów. Pomaga to utrzymać ceny na instalacje OZE od bardzo dobrych instalatorów na konkurencyjnym poziomie.

Utrzymanie stałego dopływu nowych klientów kosztuje firmę instalatorską pieniądze, niezależnie od tego, czy reklamują się w radiu, w prasie, w internecie, w telewizji, wrzucając ulotki do skrzynek pocztowych, czy pukając do drzwi.

W Akademii Fotowoltaiki sprawiamy, że życie instalatorów jest łatwiejsze (i tańsze!), ponieważ sprzedając zapytania ofertowe bezpośrednio do nich, zmniejszamy (lub usuwamy) ich potrzebę wydawania pieniędzy na reklamę.

Niski koszt pozyskania klienta jest jednym z głównych powodów, dla których można uzyskać fotowoltaikę i inne OZE o dużej wartości.